سوالات متداول لیزیک- لازک- PRK-فمتولیزیک

توجه :در این بخش منظور از لیزیک همه ی اعمال لیزری برداشتن عینک( شامل لازک- پی آر کی- فمتولیزیک- اسمایل) است. اگر جایی منظور مان یک عمل مشخص باشد آن را با نام اصلی خود ذکر می کنیم.

سوال: سن مناسب عمل برداشتن عینک چند سالگی است؟

جواب:سلام سن مناسب بعد از تمام شدن ۱۹ سالگی است. البته مشروط به اینکه نمره ی چشم شما ثایت شده باشد یا تغییرات آن در حدی باشد که قابل قبول باشد.

سوال:آیا همه ی افراد که ۱۹ ساله ی تمام هستند میتوانند عمل لیزیک را انجام دهند؟

جواب: خیر. برخی افراد به دلیل اینکه نمره چشم شان و یا انحنای قرنیه شان  ممکن است در سالهای آینده تغییر کند لازم است بعد از ۱۹ سالگی هم تا چند سال( از ۱ سال تا گاهی ۱۰ سال)  تحت نظر و معاینه بصورت دوره ای باشند.( که البته فواصل آن بعد از معاینه حضوری تعیین می شود و از فرد به فرد متفاوت است)

سوال: حداکثر سن مجاز برای انجام عمل لیزیک چند سال می باشد؟

جواب: برخلاف حداقل سن در مورد حداکثر سن مجاز توافق نظر قطعی وجود ندارد بلکه یک محدوده سنی وجود دارد که در آن بر اساس شرایط دیگر فرد و نیز تجارب  پزشک تصمیم می گیرد که عمل را توصیه بکند یا خیر. به صورت کلی معمولا تا سن  ۴۰ تا۵۰ سالگی برای انجام عمل لیزیک توافق کلی وجود دارد.

سوال:آیا در دوران حاملگی و شیر دهی عمل لیزیک قابل انجام است؟

خیر. عمل لیزیک در دوران حاملگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در دوران شیر دهی هم در ۶ تا ۹ ماه اول شیردهی توصیه نمی شود اما پس از این دوران معمولا قابل انجام است.

سوال: من عیک دارم و قصد انجام عمل زیبایی بینی دارم آیا ابتدا عمل بینی را انجام دهم یا ابتدا عمل لیزیک را؟

جواب: بهتر است که شما ایتدا عمل لیزیک را انجام دهید و بعد از گذشت متوسط سه  تا ۴ ماه معمولا عمل بینی قایل انجام است.

 

۱۳۹۹/۱۱/۱۳ ۱۹:۰۱:۱۷
×

Powered by WhatsApp Chat

× لطفا جهت رزرو وقت ویزیت، پیام نوشتاری در واتزاپ بفرستید(ترجیحا با موبایل)