Loading...
خدمات ۱۳۹۷/۳/۹ ۶:۴۴:۲۰

خدمات و معاینات ضروری و جراحیهای داخل چشمی:

واحد عینک سازی

مراجعین محترم توسط سیستمهای پیشرفته کامپیوتری تعیین نمره چشم میشوند و سپس جهت تهیه عینک به واحد عینک سازی ارجاع میشوند.افرادی که تمابل دارند لنز نامرئی (تماسی) استفاده نمایند پس از بینایی سنجی توسط چشم پزشک فوق تخصص معاینه می شوند و در صورتی که واجد شرایط استفاده از لنز تماسی باشند سفارش لنز برای ایشان داده میشود. نحوه گذاشتن و برداشتن لنز و مراقبت های بعدی یا بصورت لوح فشرده (CD) یا از طریق مراجعه به ویدیوی موجود در سایت آموزش داده میشود.

ارائه مشاوره فوق تخصصی

مشاوره فوق تخصصی جهت عمل لیزیک و لازک و پی آر کی و لنزهای داخل چشمی و دیگر موارد در این مرکز انجام میشود. چنانچه جنابعالی  تمایل به انجام عمل لیزیک، لازک، فمتولیزیک یا پی آرکی (PRK) را دارید ما ابتدا شرایط اولیه شما (از قبیل سلامت پلک , قرنیه, شبکیه) برای این عمل سنجش می کنیم و در صورتی که شما واجد شرایط اولیه باشید آنگاه عکس برداری های مربوط به قرنیه انجام می شود و در صورت حصول شرایط مورد نظر شما را برای انجام عمل کاندید میکنیم.

واحد تصویربرداری

تصویربرداری شبکیه از دوربین ها و اسکنرهایی برای ایجاد تصاویر بزرگ شده از پشت چشم شما استفاده می کند. این تصاویر شامل شبکیه است. این لایه بخشی از چشم است که بیشتر مسئول دید شما است. تصویربرداری شبکیه به ما کمک می کند تا مشکلات چشمی را پیدا و درمان کنیم. ما می توانیم ببینیم آیا بیماری رو به وخامت است یا درمان بر روی این روند اثر گذار است. تصاویر حاصله از تست های تصویر برداری شبکیه به ما کمک می کند که مشکلات مرتبط را بررسی و درباره درمان تصمیم گیری شود.

فشار داخل چشم (تونومتری)

تونومتری روشی برای اندازه گیری فشار داخل چشم (Intraocular Pressure-IOP) است که با تعیین مقاوت قرنیه در مقابل فشار، اندازه گیری میشود. از تونومتری میتوان به عنوان یک معاینه معمول برای بررسی فشار داخل چشم استفاده شود. افزایش فشار داخل چشم موجب افزایش خطر ابتلا به گلوکوم (آب سیاه) میشود. از تونومتری برای بررسی نحوه درمان گلوکوم و اینکه آیا داروها توانسته اند گلوکوم را کنترل کنند یا باید از روشهای جراحی استفاده شود.

واحد اپتومتری

برای بررسی وضوح دید دور و نزدیک، معاینه چشم برای هر چشم انجام میشود. در روش کامپیوتری با نگاه کردن به لنز دستگاه خاصی، میزان نور منعکس شده از شبکیه اندازه گیری میشود و پزشک تشخیص میدهد که آیا شما به عینک نیاز دارید یا خیر؟ برای بررسی دید دور، پزشک از شما میخواهد حروف الفبا  یا حروف مخصوصی که روی نمودار در فاصله مشخصی از چشم شما قرار دارند و از بالا به پایین کوچکتر میشود را تشخیص دهید. دید نزدیک هم با خواندن کارتها از نزدیک بررسی میشود.

معاینه ته چشم (شبکیه)

افتالموسکوپی، معاینه بخش پشتی چشم شامل عدسی، شبکیه، اعصاب بینایی و رگهای خونی چشم است. افتالموسکوپی برای شناسایی بیماریهای چشم و شرایطی که عروق خونی چشم را تحت تاثیر قرار میدهند شامل دیابت، گلوکوم، فشار خون بالا، آسیب به عصب بینایی و موارد دیگر استفاده میشود.برای معاینه از دو روش مستقیم و غیرمستقیم استفاده میشود یا اینکه از میکروسکوپ اسلیت لمپ استفاده میشود.

بررسی چشکی چشم

چشم انسان مقدار ثابتی رطوبت دارد و با تولید اشک، ذرات خارجی را از چشم پاک می‌کند. خشکی چشم زمانی ایجاد می‌شود که چشم به دلایل مختلفی، مقدار کافی اشک تولید نمی‌کند. این حالت باعث ناراحتی و سوزش چشم می‌شود. آزمون شیرمر برای بررسی خشکی چشم استفاده می‌شود. در این روش بعد از بی‌حس کردن چشم با قطره‌های چشم، نوار باریک مخصوصی در زیر پلک تحتانی قرار داده می‌شود و بیمار چشم خود را به آرامی برای ۵ دقیقه می‌بندد. پزشک براساس میزان رطوبت کاغذ، خشکی چشم را تعیین می‌کند.

دکتر محمدی

توپوگرافی قرنیه

توپوگرافی قرنیه در واقع نقشه برداری از انحنای سطح قرنیه است. شکل قرنیه تا حد زیادی توانایی دیدن را مشخص می‌کند. یک چشم سالم انحنای مشخصی دارد اما در صورتی که قرنیه خیلی مسطح، خیلی شیب‌دار یا انحنای غیر یکنواختی داشته باشد، موجب کاهش دید می‌شود. هدف از توپوگرافی قرنیه تعیین شرحی دقیق از شکل و قدرت قرنیه است. این کار با استفاده از تکنولوژی تصویربرداری کامپیوتری انجام می‌شود. دستگاه‌های توپوگرافی قرنیه از یک کامپیوتر متصل به یک قسمت کاسه مانند که دارای یک الگو با حلقه‌های متحدالمرکز است، تشکیل شده است.

تجویز لنز تماسی

علاوه بر معاینات لازم برای تعیین شماره چشم، تجویز لنز نیازمند معاینات خاصی برای انتخاب لنز مناسب برای چشم است. وسیله‌ای به نام کراتومتر برای اندازه‌گیری انحنای سطح قرنیه استفاده می‌شود. این اندازه‌گیری، انحنا و اندازه مناسب لنز تماسی شما را تعیین می‌کند. از آنجا که کراتومتر فقط بخش کوچک و محدودی از قرنیه را اندازه‌گیری می‌کند، ممکن است اندازه‌گیری‌های کامپیوتری برای تعیین دقیق‌تر توپوگرافی قرنیه انجام شود. در صورتی که سطح قرنیه شما دارای بی‌نظمی‌هایی به دلیل آستیگماتیسم باشد، به نوع خاصی از لنز به نام Toric ICL Lens برای دید واضح‌تر نیاز خواهید داشت.

×

Powered by WhatsApp Chat

× لطفا جهت رزرو وقت ویزیت، پیام نوشتاری در واتزاپ بفرستید(ترجیحا با موبایل)