جراحی زیبایی (بلفاروپلاستی)

عمل پلک بالا و پایین

عمل بلفاروپلاستی (عمل زیبایی پلک)

بلفاروپلاستی اغلب به منظور برداشتن پوست اضافی و گاهی همراه با بافت چربی اضافی در زیر پوست انجام می شود.

بلفاروپلاستی در درجه اول یک عمل زیبایی است، اگر چه برای بهبود بینایی در بیمارانی که آویزان شدن پوست اضافی، میدان دید آنها را محدود می‌کند هم مفید است و در این موارد تا حدودی اهمیت درمانی هم پیدا می کند.

عمل بلفاروپلاستی بهتر است توسط چشم پزشک جراح انجام شود زیرا ارزیابی شرایط مختلف چشم به خصوص سطح چشم و وضعیت اشک چشم (که درتعیین چگونگی انجام عمل و کنترل موارد بعد از عمل اهمیت بسیاری دارد) بصورت علمی فقط توسط چشم پزشک ممکن است.

توجه مهم : یادآوری این نکته مهم است که بدانیم عمل بلفاروپلاستی باعث از بین رفتن تیرگی اطراف چشم یا چین وچروک اطراف گوشه چشم ها نمی شود و از بین بردن چین ها روش های دیگری را می طلبد.

 بلفاروپلاستی یا جراحی پلاستیک پلک پایین به منظور جوانسازی یا بهبود ظاهر پلک پایین از طریق اصلاح برجستگی و ناهمواری های زیر چشم که می تواند بدلیل برجستگی چربی پیرامون چشم در هر سنی یا تحلیل رفتن یا جابجایی چربی گونه بدنبال افزایش سن رخ دهد، انجام می گیرد.در مواردی که تنها برجستگی چربی وجود دارد می توان تنها از طریق برش سطح داخلی پلک پایین و بدون برش در سطح پوست جراحی پلک را انجام داد ولی در مواردی که نیاز به برداشت پوست نیز باشد برش پوست در زیر لبه پلک پایین لازم است.

عمل پلک بالا و پایین

زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی (جراحی پلک چشم) برای چه کسی مناسب است؟

افراد مناسب کسانی هستند که سن بالای ۳۰ سال دارند و از نظر سلامتی عمومی بدن در وضعیت خوبی هستند. در صورت داشتن هر یک از بیماری های چشمی باید فرد به پزشک معالج اطلاع دهید: ازجمله بیماری خشکی چشم – بیماری های پوستی- بیماریهای تیروییدی – دیابت و…

توجه مهم: فرد متقاضی عمل درباره انتظار از نتایج عمل باید واقع بین باشد. جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند ظاهر شما را بهبود بخشیده و به ایجاد اعتماد به نفس کمک کند. با این وجود نباید انتظار داشته باشید که عمل جراحی ظاهر شما را کاملاً تغییر دهد. مهم است که قبل از تصمیم به انجام عمل جراحی، صورت خود را بشناسید.انتظارات خود از انجام عمل را دقیقا مشخص کنید و درباره امکان بدست آوردن آنها از طریق عمل  با چشم پزشک خود صحبت کنید.

اقدامات قبل از عمل:

آزمایش‌ها :به علاوه این ، جراح و متخصص چشم شما برای ارزیابی شرایط شما و تناسب شما با عمل جراحی پلک، آزمایشاتی را انجام می‌دهند. این آزمایش‌ها عبارتند از:

  • معاینه فیزیکی: این معاینه شامل بررسی تولید اشک چشم و اندازه گیری پلک‌های شما است.
  • چک دید و میدان بینایی: متخصص چشم شما، بینایی و به طور خاص دید محیطی شما را آزمایش می‌کند. این آزمایش برخورداری از حمایت از بیمه، بعدها به شما کمک خواهد کرد.
  • عکس برداری از پلک چشم: جراح بلفاروپلاستی از زوایای مختلف از چشم شما عکس می‌گیرد. این تصاویر برای برنامه ریزی جزییات عمل و به عنوان شواهدی برای گرفتن کمک بیمه لازم هستند.

جراح پلک به شما توصیه می‌کند قبل از انجام عمل جراحی، به عنوان اقدامات احتیاطی از انجام برخی فعالیت‌ها خودداری کنید. این فعالیت‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • از ۵ روز قبل از روز عمل مصرف  داروهایی مانند وارفارین، ایبوپروفن، آسپرین و موارد دیگر را قطع کنید.
  • سیگار کشیدن : سیگار کشیدن را چند هفته قبل از عمل ترک کنید. زیرا مصرف سیگار می‌تواند بر فرآیند درمان شما پس از عمل اثر سوء بگذارد.

  جراحی پلک تقریبا همیشه با بی حسی موضعی انجام می شود. بخیه ها روز پنجم تا هفتم برداشته می شود. مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی را باید جدی گرفت.

به وسیله | ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ ۸:۳۹:۴۴ خرداد ۱ام, ۱۳۹۷|جراحی چشم|
×

Powered by WhatsApp Chat

× لطفا جهت رزرو وقت ویزیت، پیام نوشتاری در واتزاپ بفرستید(ترجیحا با موبایل)