پیام نوروزی

✨✨سلا دوستان سال ۱۴۰۰ هم از راه رسید وسال ۱۳۹۹ با تمام فراز و نشیب ها پشت سر گذاشته شد. برای تمام آحاد جامعه بشریت سلامتی و خوشبختی را آرزو می کنیم.🎄🎄🌺🌺

سال ۱۳۹۹ با تمام مشکلاتی که به همراه داشت از نظرچشم پزشکی سالی بود که ما کمترین آسیب های ناشی از حوادث چهارشنبه سوری را داشتیم و متاسفانه در نوروز ۱۴۰۰ ما دوباره شاهد افزایش موارد آسیب های چشم بودیم. برخی از آسیبها متاسفانه همراه بود با از بین رفتن نسبی و حتی کامل بینایی و حتی از بین رفتن کل چشم.

امیدواریم شاهد روزی باشیم که فرهنگ عمومی تا آن اندازه ارتقا پیدا کند که ما دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

در این راستا لازم می دانم که توجه شما را به این نکته جلب کنم که بسیاری از این آسیب ها با رعایت موارد ایمنی زیر قابل پیشگیری است:

  • اصل اول این است که در این موارداز حضور در جاهای پر خطر خودداری کنید. متاسفانه بسیاری از کسانی که دچار آسیب چشم می شوند افراد رهگذر و افراد ناظر درحادثه بوده اند.
  • اصل دیگر این است که چنانچه به هر دلیل مجبوربه تردد در این شرایط هستید حتما از ماسک صورت و عینک های محافظ چشم استاندارد استفاده کنید. این ابزار ایمنی تا حدود زیادی جلوی آسیب های چشم ناشی از ترقه های کم خطر تررا می گیرند.
  • استفاده از عینک های محافظ چشم در زمان انجام بسیاری از امور روزمره خانه و بیرون از خانه ضروری است. بسیاری از فعالیت های روزانه افراد همراه است با چکش کاری و ضربه زدن و شکسته شدن یک جسم مانند شیشه یا فلز یا پلاستیک یا سنگ و کاشی و موارد دیگر. بصورت کاملا طبیعی در این موارد تکه های ریز از اجسام جدا می شود که عموما تیز هستند و با سرعت بسیار زیاد به اطراف پرت می شوند که در صورت برخورد به چشم به آسانی باعث آسیب می شوند. هر سال متاسفانه هزاران نفر در کشور های مختلف به دلیل این آسیب ها دچار آسیب های بینایی می شوند که عموما قابل جبران نیستند.

فراگیر شدن شدن استفاده از عینک محافظ از بسیاری از این آسیب ها جلو گیری می کند.

به وسیله | ۱۴۰۰/۱/۵ ۱۲:۳۷:۴۳ فروردین ۵ام, ۱۴۰۰|دسته‌بندی نشده|
×

Powered by WhatsApp Chat

× لطفا جهت رزرو وقت ویزیت، پیام نوشتاری در واتزاپ بفرستید(ترجیحا با موبایل)